MISA ZA STARIJE I NEMOĆNE

U nedjelju na blagdan Cvjetnice u župnoj dvorani naše župe, a u organizaciji našeg župnog karitasa, bilo je druženje sa starijim i nemoćnim osobama. Druženje je započelo slavljem svete mise u 16.00 sati. Misu je služio vlč. Josio Horvat, umirovljeni svećenik. U nadahnutoj propovijedi sve je potaknuo da slijede Isusa Krista u svojem životu i onda kada treba nositi križ. Nakon propvijedi zajedno sa domačim župnikom sviima je podijeljen sakramenat bolesničkog pomazanja. Po završetku mise domači župnik se svima zahvalio te pozvao na ustrajnost u vjeri i u starim danima našeg života. Misno slavlje pjevanjem su uzveličali pjevači mješovitog zbora.
Poslije misnog slavlja je bilo prigodno druženje i zakuska. Svi su dobili na poklon uskrsna jaja koja je izradila „Udruga žena iz Hlapičine“ te ih donirala.
Posebna zahvala ide djelatnicima župnog karitasa na čelu sa voditeljicom gospođom Dragicom Kirec.